Avukat Olmak İstiyorsanız Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Başarılı bir hukuk kariyerine giden en iyi yolu belirlemeye çalışırken, hukuk uzmanları, zirveye ulaşmak için çeşitli kaynaklara yönelirler. Ancak çok fazla bilgi doygunluğuyla, bu külçeleri bulmak çok zaman alabilir ve tatmin edici olmayabilir. Başarılı bir profesyonelik yaratan pek çok değişken varken meşgul profesyoneller için son derece yararlı olabilir. Bazen bu listeler “Eh”, bazen de sahip olunması gereken bir referanstır.

 Kariyer Yaratmak İçin Daima Çalışın

 Kariyeriniz üzerinde kontrol sahibi olmak istiyorsanız, Bilgi gücüne sahip olmalısınız . Sizi şimdiki zamanınızın ve geleceğinizin sürücü koltuğuna oturtur. Bilgi neden bu kadar önemli? Çünkü yokluğu korku, endişe ve çaresizlik yaratabilir.

Kaldıraç Nedir? Bugünün mesleğinde en büyük kaldıracı ne yaratıyor?

 Hukuk firması avukatı için, sağlam bir iş kitabı geliştirmek, belirli bir uygulama alanında uzman olmak, güçlü kişisel ve profesyonel ilişkilere sahip olmak ve bir güç konumunda olmak. Kaldıraç, zamanlama, kıtlık ve ihtiyaç ile de yaratılabilir.

 Kurum içi avukatlar için, aynı özelliklerden bazıları geçerlidir, ancak bu grubun kaldıraç oluşturmasının başka yolları da vardır. Bunlar arasında çeşitli temel beceriler geliştirmek, güçlü bir ücret paketine sahip olmak, yeni ortaya çıkan bir uygulama alanında uzman olmak, iyi markalı işverenlere, doğru kıdemliliğe, harika bir ağa ve güçlü “arkadaşlara” sahip olmak. Her yönüyle sevimli bir kişilik olduğu gibi, üst düzey bir itibar da anahtardır.

Kaldıraç olmadan, başarıyı tehlikeye atacak reaktif bir kariyer yoluna yönlendirileceksiniz. Bu yüzden her zaman nerede olursanız olun kaldıraç oluşturmaya çalışın. Parmağınızı piyasanın nabzını tutarsanız, kaldıraç oranının şu anda nasıl tanımlandığına ve onu inşa etme yoluna her zaman sahip olacaksınız.

Korkunun Kariyer Tercihlerinizi Yönetmesine İzin Vermeyin.

 Bir avukatın doğal bağlantısı, sürekli olarak riski değerlendirmektir. Bu, iyi bir avukat olmak için gerekli olan bir beceri olsa da, kişisel ve profesyonel seçimler işin içinde olduğunda çoğu zaman korkuya dayalı bir zihniyet yaratır ve korku, iyi bir seçimin düşmanıdır. Güçlü bir duygu olsa da, duygularınızı önemli kariyer kararlarını objektif olarak değerlendirme yeteneğinizden ayırmak önemlidir. Bunu yapmak son derece zordur, ancak ileriye dönük olarak en iyi seçimleri yapmak istiyorsanız  bu bir zorunluluktur.

Değişen Mesleği Anlayın ve Uyum Sağlayın

  Kafanızı kuma batırmak ve geçen yılmış gibi davranmak yerine, bu değişikliğin yönünü anlamak için proaktif olun, böylece kendinizi alakalı, güvenli ve pazarlanabilir olmaya daha iyi hazırlayabilirsiniz. Bu nasıl yapılır? Birkaç örnek şunları içerir: İşverenler ile konuşun, şirket, hukuk firması ve yan ortak olayları hakkında güncel kalın, haberleri okuyun, iş kurullarını analiz edin,  hukuk gruplarına katılın ve güncel olaylarla ilgili toplantılara katılın; ve ağınızla bağlantıda kalın.

Etkili İletişim Kurmayı Öğrenin

  Kelimeler güçlüdür. Ton güçlüdür. Ve bir kişinin bunları kullanırken sahip olduğu beceri ile işi alması daha yüksek bir ihtimaldir.Etkili iletişim aynı zamanda özlü ve alakalı olmakla da ilgilidir.

Bireylerin büyük çoğunluğu, sanatta ve etkili iletişim becerisinde doğal olarak yetenekli değildir. Öğrenilmesi, uygulanması ve bilenmesi gereken bir şey. Ayrıca etkili iletişiminizi sürekli iyileştirmeniz de sizin yararınıza olacaktır.

Değerlerinize Bağlı Kalın

mKariyeriniz boyunca, değerlerinizi tehlikeye atmak için birçok fırsatla karşılaşacaksınız ve muazzam bir değişim geçiren bir meslekte, sizi yanlış yöne çeken korku güçleri bulabilirsiniz. Ancak değerlerinize bağlı kalmak, uzun vadeli kariyer başarısı için önemlidir. Profesyonel dünya mikroskobiktir ve bir yanlış hareket büyük hasara neden olabilir. Ayrıca, doğru olduğuna inandığınız şeye karşı çıkmak ya da onun için savaşmamak, stres ve mutsuzluğa neden olur. Emin olmadığınız bir durumla karşılaşırsanız, içgüdülerinizi dinleyin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir